15 stycznia 2015

XXI wiek czyli era internetu

Cześć wszystkim! Na początku chcę przeprosić za dłuższą przerwę, ale jest to końcówka pierwszego semestru, więc sami rozumiecie..


No, ale przejdźmy do tematu posta.. Dzisiaj chcę poruszyć temat całym tym uzależnieniom tego wieku (nie, nie mam na myśli alkoholu, nikotyny, narkotyków..)  czyli INTERNETU i ELEKTRONIKI! Tak przecież większości nastolatków ciężko przeżyć dzień bez swojego smartfona, laptopa czy tableta. Osoba, która nie korzysta z facebooka, instagrama, aska i tak dalej wydaje się dziwna otoczeniu. A może przypomnisz sobie, jak zrezygnowałeś/aś ostatnio z wyjścia ze znajomymi na miasto, bo miałaś "ważne sprawy" do załatwienia (czyt. notoryczne odświeżanie strony głównej fejsa)? Tak, tak, niestety problem internetu dotyka wiele osób.. I to czego nie cierpię w całym tym "internetowym świecie" to, to że wiele osób ma dostęp do informacji, które nie są dla nich przeznaczone,myślę, że rozumiecie co mam na myśli.. No, ale pomyślicie hola, hola kto tu tak narzeka!? Właśnie przecież nie wspominałam o wielu plusach internetu! Szczerze to dla każdego największe źródło informacji! No bo jak byś sobie poradził z zadaniem z matematyki? Gdzie oglądałbyś darmowo filmy i seriale? Jak sprawdzałabyś wyniki ulubionego sportowca? Otóż to! Tak naprawdę nawet nie zdajemy sobie sprawy jak pomocna jest ta cyber przestrzeń. Lecz mimo wszystko zachęcam do ograniczania telefonu/tableta/laptopa, a zamiast tego wybrania się na spacer, poczytania książki, aktywności fizycznej, naprawdę!


To już tyle na dziś z mojej strony. Mam nadzieję, że spodobał się wam taki tematyczny post. W komentarzach piszcie jaka jest wasza opinia na temat internetu!

paa, Zuzia *,^
czapka, spodnie- Cubus
kurtka, sweterek- H&M
buty- CCC

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo szczery i prawdziwy post, który z pewnością daje do myślenia. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że istnieje takie coś jak uzależnienie od internetu, ponieważ jest on dla nich codziennością. Oczywiście ja również nie wyobrażam sobie życia bez internetu, ale potrafię wytrzymać nie wchodząc ciągle na niego i zdecydowanie jestem za bardziej aktywną rozrywką niż przeglądanie Bestów czy Facebooka przed 24 godziny na dobę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Internet to świetna sprawa, skarbnica wiedzy i rozrywki. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie stał się całym naszym światem, żeby nas nie wciągnął, bo internet nas nie przytuli, nie zaparzy herbaty i nie otoczy miłością.

  OdpowiedzUsuń